Andrzej Anusz Wybory 2011

Aktualności

30. rocznica rejestracji Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Warszawskim
Warszawa dn. 7.10.2011 r.

 

Dziś, 7 października br. odbyły się się na Kampusie Głównym UW uroczyste obchody uświetniające rocznicę rejestracji Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W 1981 r., po okresie nielegalnej działalności NZS, władze PRL wyraziły zgodę na jego rejestrację. Obecni członkowie organizacji zadbali, aby oprawa rocznicy tego wydarzenia była dla społeczności uniwersyteckiej ważnym wydarzeniem.

Warszawskie uroczystości pod patronatem Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbary Kudryckiej są częścią ogólnopolskich obchodów, które trwają od początku roku 2011. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wmurowanie pamiątkowej tablicy w gmach Instytutu Historycznego. Uroczystość zgromadziła wielu gości, przedstawicieli władz uniwersyteckich, byłych i obecnych członków NZS, pracowników UW, przedstawicieli Samorządu oraz studentów wśród których obecni byli też dr Andrzej Anusz oraz były szef CBA Mariusz Kamiński, którzy w latach 1984-1988 byli członkami podziemnego Zarządu NZS UW.

Obchody 30. rocznicy rejestracji NZS mają być dla społeczności akademickiej świadectwem zwycięstwa demokratycznej myśli i aktywności studentów w okresie PRL. - Mamy wielki dług wobec naszych poprzedników. Tą tablicą chcemy udowodnić, że pamiętamy o nich i o ich ideałach, oraz że staramy się im dorównać – mówi Tomasz Gontarz, Przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów OU UW.

Niezależne Zrzeszenie Studentów UW zostało powołane 22 września 1980 r., było studenckim odpowiednikiem "Solidarności" dążącym do demokratyzacji życia akademickiego, przestrzegania swobód politycznych oraz praw człowieka. Oficjalne uznanie organizacji dokonało się 17 lutego 1981 roku na fali odwilży. Obecnie NZS UW jest największą i najaktywniejszą organizacją studencką działającą na Uniwersytecie Warszawskim. Celem stowarzyszenia jest aktywizacja studentów, organizowanie życia kulturalnego i społecznego, promowanie postaw obywatelskich oraz wszechstronny rozwój członków i sympatyków. NZS jest organizatorem i inicjatorem corocznych akcji zbiorki krwi "Wampiriada", debat społeczno-politycznych, wydarzeń kulturalnych, Kiermaszu Książki Przecenionej "Tanie Czytanie", wydarzeń edukacyjnych, konkursów, wspiera uniwersyteckie koła naukowe.

7.10.2011 | Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej z okazji 30-lecia rejestracji NZS | Od lewej m.in. Mariusz Kamiński i Andrzej Anusz Andrzej Anusz pod pamiątkową tablicą. Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, od lewej  m.in. Mariusz Kamiński i Andrzej Anusz. Od lewej m.in. Andrzej Anusz i prałat Józef Maj,  Kapelan NZS 30 lat NZS
Zmienią nazwę Uniwersytetu Warszawskiego?
Warszawa dn. 6.10.2011 r.

 

Jak donosi "Super Express" Stowarzyszenie "Wokół Marszałka", które powstało w Warszawie, postawiło sobie za cel zmianę nazwy Uniwersytetu Warszawskiego.
Grupa skupiona wokół socjologa Andrzeja Anusza, który jest prezesem stowarzyszenia, chce, aby uczelnia znów nazywała się Uniwersytet Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Taka nazwa funkcjonowała od 1935 roku aż do 1945.

Po zakończeniu zebrania założycielskiego prezes Andrzej Anusz powiedział: "Jestem wyjątkowo dumny, że mogę się podjąć tak ważnej sprawy, jak przywrócenie w sensie publicznym i świadomości społecznej historycznej nazwy Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem szczególnie wzruszony, gdyż mój pradziadek będący jednym z najbliższych współpracowników Marszałka Piłsudskiego, jednocześnie wywarł istotny wpływ na kultywowanie jego pamięci, czego jednym z wyrazów było nadanie nazwy Uniwersytetu Warszawskiego."

Źródło: www.se.pl, zdjęcia archiwalne pochodzą z książki A. Anusza pt. "Wokół Marszałka"

obecny wygląd bramy uniwersyteckiej UW – fot. Super Express 5 maja 1988 rok. Strajk okupacyjny na Uniwersytecie Warszawskim. Marcin Meller wiesza transparent NZS-u na bramie uniwersyteckiej. Fot. Danuta Bolikowska 5 maja 1988 rok. Strajk okupacyjny na Uniwersytecie Warszawskim. Fot. Mirosław Mikulski Jesień 1988 rok. Wieszanie transparentu z "Marszałkiem" na bramie głównej Uniwersytetu Warszawskiego. Fot. Mirosław Mikulski Grudzień 1988 rok. Wiec przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego. Fot. Mirosław Mikulski
Kampania dr Andrzeja Anusza
Warszawa dn. 5.10.2011 r.

 

Kandydat na senatora dr Andrzej Anusz prowadzi intensywną kampanie wyborczą, w której koncentruje się przede wszystkim na bezpośrednim dotarciu do wyborców. W ostatnich dniach wziął udział w kliku przedwyborczych debatach, m.in. w Piastowie, Pruszkowie i Otwocku. Przykre jest, że te debaty w większości zostały zupełnie zlekceważone przez kandydatów do senatu RP.

Andrzej Anusz spotyka się też z mieszkańcami 41 okręgu wyborczego podczas plenerowych imprez organizowanych w powiatach pruszkowskim, piaseczyńskim, grodziskim i otwockim.

Podczas spotkań z mieszkańcami  powiatów grodziskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego i otwockiego  Andrzej Anusz rozdał  blisko tysiąc swoich książek oraz kilkanaście tysięcy ulotek.

Po drogach czterech powiatów wchodzących w skład 41 okręgu wyborczego ruszyły też reklamobile wyborcze z bilbordami i spotem radiowym Andrzeja Anusza.

Na pytanie o swoją kampanię Andrzej Anusz odpowiada -  W obecnej sytuacji społecznej wydaje się, że niezależni kandydaci do parlamentu mają szansę. Coraz bardziej widoczna jest dezorientacja elektoratu i poszukiwanie wyrazicieli takich poglądów, które do tej pory były w parlamencie nieobecne. A wydaje się, że w sytuacji zbliżającego się kryzysu lepiej, żeby różne głosy były obecne w parlamencie, niż poza nim. Stąd moje zaangażowanie w kampanię.

Andrzej Anusz Kampania | Mobilny Bilbord Andrzej Anusz Kampania | Mobilny Bilbord Andrzej Anusz Kampania | Mobilny Bilbord Andrzej Anusz Kampania | Mobilny Bilbord
Debata przy pustej sali
Warszawa dn. 5.10.2011 r.

 

Niewiele brakowało, aby zapowiadana na poniedziałek programowa debata kandydatów do Senatu RP w naszym okręgu wyborczym nie doszła do skutku. Głównym powodem był zupełny brak zainteresowania ze strony mieszkańców Pruszkowa i naszego regionu. Mimo apeli organizatorów (stowarzyszenia niezależne), którzy starali się zaakcentować fakt, że w najbliższych wyborach po raz pierwszy będziemy wybierać naszych reprezentantów do Senatu RP w okręgach jednomandatowych a także, że nie głosujemy, jak dotychczas na listy i komitety partyjne, ale na konkretne osoby i ich dokonania, nie odniosło spodziewanego efektu. Salka galerii w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala świeciła pustkami, a na spotkanie przyszło dosłownie kilku mieszkańców naszego regionu.
Mimo żenująco niskiego zainteresowania spotkanie jednak się odbyło. Sytuację uratowali przedstawiciele lokalnej prasy, którzy zaproponowali aby debatę potraktować jako briefing dla mediów. Dla porządku dodajmy, że również część kandydatów nie sprostała wyzwaniu. Zamiast zapowiadanych pięciu osób na spotkanie z potencjalnymi wyborcami zdecydowało się zaledwie dwóch: Andrzej Anusz i Grzegorz Kostrzewa-Zorbas. Obydwaj kandydaci zaprezentowali własne sylwetki i życiorysy, dotychczasowe dokonania i sukcesy w pracy dla regionu podwarszawskiego oraz wyczerpująco odpowiadali na pytania zadawane przez dziennikarzy. Trójka pozostałych kandydatów nie skorzystała z możliwości skonfrontowania swoich programów, czy choćby przybliżenia przyszłych zamierzeń i działań w przypadku zdobycia mandatu senatora.

Bolo Skoczylas

Źródło: wiadomosci.wpr24.pl

Andrzej Anusz Debata przy pustej sali | fot. gpr24 Bolo Skoczylas WPR24
Andrzej Anusz w Poranku Radia Wnet
Warszawa dn. 5.10.2011 r.

 

Dr Andrzej Anusz był dziś gościem porannej audycji Radia Wnet. Ponadto w audycji udział wzięli: mec. Piotr Wujec, prawnik doradzający związkom zawodowym, ppłk Jacek Zakrzewski v-ce przewodniczący Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Paweł Poncyliusz – PJN, Bronisław Wildstein i Teresa Bochwic -  dziennikarka, opozycjonistka, wykładowca akademicki.
W części audycji (część 3), w której wypowiadał się Andrzej Anusz poruszano m.in. problemy rynku pracy, takie jak tzw. śmieciowe umowy o pracę, ustawa o negocjacyjnym kształtowaniu wynagrodzeń, czy zagrożenia dla polskiego sytemu świadczeń emerytalnych oraz brak pracy dla młodych ludzi i poczucie niepokoju i braku bezpieczeństwa, jakie obecnie dominują wśród młodych Polaków. Poranek prowadził red. Krzysztof Skowroński Audycje porankowe Radia WNET są nadawane na falach Radia Warszawa i Radia Nadzieja w Łomży od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:07 - 9:00 i w piątki na falach Radia Warszawa w godzinach 7:07 - 10:00. Ponadto zawsze dostępne są na stronie radia.

Poniżej link do nagrania z audycji.

Audycja

Radio Wnet
Andrzej Anusz w "Pokoleniu 82-90"
Warszawa dn. 4.10.2011 r.

 

Na rynku ukazała się właśnie książka Patryka Pleskota i Roberta Spałka "Pokolenie 82-90 Niezależne Zrzeszenie Studentów na Uniwersytecie Warszawskim we wspomnieniach (1982-1990)". Ten zbiór studiów jest kolejnym tomem cyklu wydawniczego "Warszawa nie?pokonana" przygotowanego przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Wśród wielu bohaterów ruchu studenckiego na UW, z którymi rozmawiali autorzy książki jest też Andrzej Anusz.

Wszystkie planowane w ramach cyklu "Warszawa nie?pokonana" tomy składają się na wyjątkową mozaikę zjawisk świadczących o niepokonanym duchu Warszawy i jej mieszkańców. Stanowią też doskonały punkt wyjścia do dalszych poszukiwań, których celem – przede wszystkim dla nas, mieszkańców Warszawy – winno być jak najpełniejsze poznanie jej dziejów, będących cząstką naszych własnych historii.

Zapraszamy na prezentację książki w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" im. Janusza Kurtyki, ul. Marszałkowska 21/25w Warszawie, w dn. 24.10.2001 g. 18.00.

Andrzej Anusz w "Pokoleniu 82-90"
Debata w Otwocku
Warszawa dn. 30.09.2011 r.

 

W piątek 30 września 2011 roku o godz. 19 w Otwocku przy ul. Filipowicza 9 odbyła się debata kandydatów do Senatu RP w okręgu obejmującym Powiaty Grodziski, Otwocki, Piaseczyński i Pruszkowski. Organizatorem była Niezależna Inicjatywa Rozwoju Otwocka, Stowarzyszenie Nad Świdrem. Zaproszeni zostali wszycy kandydaci, ale w debacie udział wzięli Andrzej Anusz, Grzegorz Kostrzewa Zorbas, Dariusz Grajda i Nelli Rokita. Jedynym kandydatem, który nie wziął udziału w debacie był Łukasz Abgarowicz, kandydat Platformy Obywatelskiej.

Andrzej Anusz odpowiadał m.in. na pytania o to, czy wolność słowa jest obecnie w Polsce zagrożona oraz jak przywrócić Otwockowi charakter leczniczo-sanatoryjny.

Poniżej link do materiału filmowego z debaty, zrealizowanego przez Otwock TV.

Materiał Filmowy

Niezależna Inicjatywa Rozwoju Otwocka | Stowarzyszenie Nad Świdrem
Debata w Piastowie
Warszawa dn. 28.09.2011 r.

 

Stowarzyszenia Mazowiecka Wspólnota Samorządowa i Nasz Piastów zorganizowały 28 września spotkanie-debatę przedwyborczą. Wzięli w niej udział dr Andrzej Anusz i dr Grzegorz Kostrzewa – Zorbas, kandydaci do Senatu RP z okręgu nr 41 oraz Mieczysław Burchert, kandydat do Sejmu z okręgu nr 20.
Debata toczyła się wokół czterech głównych tematów: finansów samorządów i podatków, metropolii warszawskiej, edukacji i sytuacji polskich rodzin. Tematem, który kilkakrotnie pojawiał się w czasie debaty była także ordynacja wyborcza, a szczególnie postulat wprowadzenia powszechnie jednomandatowych okręgów wyborczych podnoszony przez wiele środowisk. W tegorocznych wyborach do Senatu obowiązuje taka właśnie ordynacja, co sprawia, że te wybory skupiają na sobie dość dużo uwagi.

Andrzej Anusz podkreślił rolę rodziny, jako najbezpieczniejszego środowiska, szczególnie w czasach trudnych, z jakimi mamy teraz do czynienia. Rodzina powinna być chroniona ze strony państwa poprzez m.in. odpowiedni system podatkowy pozwalający jej realizować swoje podstawowe cele w tym m.in. wychowanie i edukację dzieci. Podał przykład Francji jako państwa przyjaznego rodzinom, co po wielu latach kryzysu zaowocowało zdecydowaną poprawą statystyk demograficznych.

W zakresie finansów samorządowych z powszechną krytyką spotkało się tzw. "janosikowe", czyli swego rodzaju kontrybucja nakładana przez państwo na bogatsze samorządy w celu wzmocnienia finansowo biedniejszych. Zdaniem A. Anusza to państwo powinno znaleźć sposób na wyrównywanie różnic w gminach, powiatach i województwach, a nie zubażać jednych by wzbogacić drugich.

W sprawach dotyczących edukacji Andrzej Anusz stwierdził, że warto powrócić do tradycyjnego systemu kształcenia, tzn. 8-klasowa szkoła podstawowa i 4-letnie liceum / 5-letnie technikum. Andrzej Anusz, który w latach 1997-2001 był posłem AWS, przypomniał sytuację, gdy dyskutowano problem reformy szkolnej przygotowanej przez rząd Jerzego Buzka. Wówczas był przeciwny reformie wprowadzającej gimnazjum, jako pośredni szczebel szkolny, ale większość zdecydowała inaczej.

Andrzej Anusz przypomniał własne zaangażowanie w prace dotyczące powstania metropolii warszawskiej: pracował w zespole parlamentarnym do spraw tzw. "ustawy warszawskiej" reformującej fatalny ustrój stolicy w końcu lat dziewięćesiątych ub. wieku. Andrzej Anusz podkreślił, że metropolia powinna powstać na drodze ustawowej, choć pewnych rozwiązań szczegółowych można poszukiwać poprzez porozumienia poszczególnych samorządów.

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa Nasz Piastów
Andrzej Anusz | Debata w Piastowie Andrzej Anusz | Debata w Piastowie
Warszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna poparła Kandydaturę dr Andrzeja Anusza
Warszawa dn. 28.09.2011 r.

 

Warszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna na swojej stronie zamieściła informację dot. wyborów do Sejmu i Senatu, wskazując tych kandydatów, którzy – w oparciu o konsultacje środowiskowe oraz biorąc pod uwagę doświadczenia ostatnich kilku lat życzliwie i merytorycznie współpracowali z samorządem lekarzy weterynarii Warszawy i Mazowsza. Wśród wskazanych kandydatów do Sejmu i Senatu RP jest dr Andrzej Anusz.

W swym oświadczeniu Izba pisze .m.in. "Zbliżają się wybory parlamentarne. To okazja, abyśmy mogli ocenić tych, którzy tworzyli prawo w poprzednich kadencjach. To także okazja do wskazania tych kandydatów, co do których możemy mieć nadzieję na konstruktywną współpracę. Lekarze weterynarii stanowią ważną grupę opiniotwórczą. Właściciele naszych pacjentów mają szacunek do naszego zdania nie tylko co do leczenia, ale też co do perspektyw środowiska, w jakim się znajdujemy. Mazowsze to największy obszarowo region Polski. Stąd kandyduje najwięcej potencjalnych posłów i senatorów. Ale i nas – lekarzy weterynarii jest tu najwięcej, a w tym nasza siła. Z liczebnością musi się jednak wiązać aktywność.

Jesteśmy organizacją apolityczną, ale musimy pamiętać, że nawet najliczniejszy i najsprawniej prowadzony samorząd zawodowy nie osiągnie niczego bez współpracy z tymi, którzy uchwalają dotyczące nas akty prawne."

Poniżej link do strony Izby, gdzie znajduje się pełna treść oświadczenia.

Treść oświadczenia

Warszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna
Poparcie Konwentu Seniorów Solidarności przy Instytucie Lecha Wałęsy
Warszawa dn. 28.09.2011 r.

 

Niezależnemu kandydatowi w wyborach do Senatu Andrzejowi Anuszowi poparcia udzielił Konwent Seniorów Solidarności działający przy Instytucie Lecha Wałęsy. Konwent to nieformalne zgromadzenie działaczy NSZZ  Solidarność z lat 1980 – 1990. Konwent jako nieformalne ciało, gromadzi byłych działaczy ze wszystkich opcji politycznych w Polsce, z tej racji w zasadzie nie zabiera głosu na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Jednak, jeśli zaistnieje taka konieczność, nie waha się korzystać z autorytetu dawnych działaczy NSZZ Solidarności.

Konwent Seniorów Solidarności
Andrzej Anusz w Klubie Ronina
Warszawa dn. 27.09.2011 r.

 

Andrzej Anusz był gościem spotkania w Klubie Ronina w Bookhausecafe w Warszawie, gdzie prezentował swą ostatnią książkę "Wokół Marszałka". Losy rodziny autora okazały się dobrym punktem wyjścia do zadumy nad dziejami Polski XX wieku. Stryjeczny dziadek Andrzeja Anusza wspierał J.Piłsudskiego w konspiracji niepodległościowej i w międzywojennym parlamencie. Natomiast sam Andrzej Anusz jako jeden z liderów studenckiego strajku w 1988 roku miał świadomość, że działacze odrodzonego NZS stanowią kolejne ogniwo w sztafecie pokoleń, ożywianych ideą niepodległościową.
- Wiedzieli o tym także funkcjonariusze SB, nadając kryptonim "Marszałek" sprawie rozpracowania operacyjnego dotyczącej przywódców NZS. Ciekawe, co za paradoks, że komunistyczna służba bezpieczeństwa w swoim nazewnictwie nawiązywała do przedwojennej tradycji. – mówił na spotkaniu Andrzej Anusz.
Opowiadał też o swojej pracy nad książką, która w dużej mierze polegała na przeglądaniu materiałów IPN, do których, jako osoba posiadająca status pokrzywdzonego, miał dostęp. I o odkryciach, jakich tam dokonał, m.in. dotyczących Bogusława Kowalskiego, występującego w materiałach zgromadzonych przez IPN jako TW Mieczysław, który na autora i innych członków zarządu NZS-u donosił służbie bezpieczeństwa. Podkreślił, że w zbliżających się wyborach Bogusław Kowalski ponownie ubiega się o mandat posła i ponownie złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne.
Na zakończenie spotkania Andrzej Anusz, nawiązując do tematyki książki, stwierdził, że czas już najwyższy, by rozważyć ideę powrotu do przedwojennej nazwy Uniwersytetu Warszawskiego, który dekretem z sierpnia 1935 roku nazwano Uniwersytetem Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Poniżej link do Czytelni, gdzie możesz przeczytać fragmenty książek.

Fragmenty Książek

Andrzej Anusz | Klub Ronina Andrzej Anusz | Klub Ronina Andrzej Anusz | Dekret Prezydenta Rzeczypospolitej 26 sierpnia 1935r.

 

Andrzej Anusz spotyka się z wyborcami
Warszawa dn. 25.09.2011 r.

 

Kandydat na senatora Andrzej Anusz stawia w tej kampanii na bezpośrednie kontakty z wyborcami. Odwiedził już wiele miejscowości w podwarszawskim okręgu wyborczym nr 41. Był w Brwinowie, Pruszkowie, Piastowie, odwiedzał Otwock, Grodzisk Mazowiecki, rozdawał ulotki i rozmawiał z mieszkańcami Piotrowic koło Karczewa, Piaseczna i Józefowa. Podczas spotkań z mieszkańcami powiatów grodziskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego i otwockiego Andrzej Anusz rozdał kilkaset swoich książek oraz kilka tysięcy ulotek.

– Z moich spotkań z wyborcami wynika, że najważniejsze są dla nich kwestie społeczne, sprawa bezrobocia młodych ludzi, a szczególnie braku pracy dla absolwentów wyższych uczelni. Wszechobecne jest poczucie niepewności w kontekście oczekiwania na kolejną falę kryzysu gospodarczego. – mówi Andrzej Anusz.

 

Andrzej Anusz  | Materiały Wyborcze Andrzej Anusz  | Materiały Wyborcze

 

Andrzej Anusz "Pod Palmą"
Warszawa dn. 21.09.2011 r.

 

Gościem redaktora Łukasza Perzyny w kolejnym odcinku programu pt: Pod Palmą zrealizowanego przez portal informacyjny Polityczni.pl był kandydat do Senatu Andrzej Anusz, który m.in. komentował sposób organizacji, tempo i przebieg obecnej kampanii wyborczej. Poniżej link do materiału filmowego.

Materiał filmowy

Andrzej Anusz "Pod Palmą" Polityczni.pl

 

TVP 1 - Wybory Polaków 2011; sąsiedzi, Europa, bezpieczeństwo
Warszawa dn. 21.09.2011 r.

 

Stosunki międzynarodowe, relacje z Unią Europejską i bezpieczeństwo były tematami kolejnej z cyklu pięciu debat TVP1 "Wybory Polaków". W przedwyborczym pojedynku na programy zmierzyli się reprezentanci siedmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych. W debacie wziął udział niezależny kandydat na senatora Andrzej Anusz. Wypowiadali się też Andrzej Halicki - PO, Krzysztof Szczerski - PiS, Stanisław Rakoczy - PSL, Tadeusz Iwiński - SLD, Marek Migalski - PJN i Krzysztof Iszkowski - Ruch Palikota. Walorem cyklu TVP1 jest bliski kontakt z widzami, którzy otrzymali możliwość zadawania pytań, tak było i tym razem. Andrzej Anusz podkreślił m.in. jak istotne obecnie, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie są zagadnienia zatrudnienia, a przede wszystkim bezrobocia młodych ludzi, także tych z wyższym wykształceniem. Stwierdził też, że już czas, by na wzór unijnej polityki rolnej, Europa podjęła kroki, by wypracować zasady wspólnotowej polityki zatrudnienia.

Poniżej link do strony TVP 1, gdzie można obejrzeć całą debatę.

Materiał filmowy

Andrzej Anusz -TVP 1 "Wybory Polaków 2011; sąsiedzi, Europa, bezpieczeństwo" fot. Jan Bogacz, www.tvp1.pl Andrzej Anusz -TVP 1 "Wybory Polaków 2011; sąsiedzi, Europa, bezpieczeństwo" fot. Jan Bogacz, www.tvp1.pl

 

Debata w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa
Warszawa dn. 13.09.2011 r.

 

13 września 2011 roku w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa odbyła się debata na temat granic wolności słowa oraz zniesienia art. 212 kodeksu karnego, w której udział wzięli przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy wyborcze w całej Polsce.
W debacie wziął udział ANDRZEJ ANUSZ. Głos zabrali również Jarosław Sellin (PIS), Elżbieta Jakubiak (PJN), Marek Balicki (SLD), Franciszek Stefaniuk (PSL), Łukasz Abgarowicz (PO), Krzysztof Rybiński (Ruch Obywatele do Senatu) oraz Janusz Palikot (Ruch Palikota).

Polityczni.plStowarzyszenie Wolnego Słowa

 

Poniżej link do materiału filmowego z debaty umieszczonego na portalu: www.Polityczni.pl

Materiał Filmowy

Relacja na Youtube

Chrześcijańska Inicjatywa Samorządowa
Otwock dn. 06.09.2011 r.

KOMUNIKAT

Zarząd Stowarzyszenia Chrześcijańska Inicjatywa Samorządowa na swoim posiedzeniu w dn. 06.09.2011r podjął jednomyślną decyzję o poparciu kandydata na Senatora dr Andrzeja Anusza w wyborach ogłoszonych na dzień 09.10.2011r Zarząd CHIS prosi wszystkich sympatyków naszego stowarzyszenia o oddanie głosu na dr Andrzeja Anusza.

Chrześcijańska Inicjatywa Samorządowa

Zenon Barejko

Prezes Zarządu

Chrześcijańskiej Inicjatywy Samorządowej

Finałowa gala konkursu - "Opowieści rodzinne"
Warszawa 05.2011 r.

 

W Gimnazjum nr 94 przy ul. Na Uboczu 9 odbyła się finałowa gala konkursu z udziałem nagrodzonych uczniów, ich opiekunów oraz zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów Witolda Kołodziejskiego.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych objęła 33 uczniów. Każda z prac opowiadała o wydarzeniach ważnych dla rodzin naszych uczniów. Pokazała, jak głęboko historia XIX i XX wieku oddziaływała na losy jednostek i całe pokolenia, rodząc zarówno szczęśliwe jak i tragiczne skutki. Forma, treść i materiały rodzinnych archiwów zawarte w pracach dowodzą, że powstały one przy współpracy i konsultacji z rodzicami i dziadkami, łączyły członków rodzin we wspólnym wspomnieniu minionych czasów.

Na konkurs pod nazwą "Opowieści Rodzinne" wpłynęło 62 prac z 16 ursynowskich szkół podstawowych i gimnazjów.

I miejsce zajęła córka Andrzeja Anusza - Marta Anusz z kl. Ia Niepublicznego Gimnazjum nr 9 PRIMUS za pracę dot. historii swojego prapradziadka Antoniego Anusza i swojego ojcaAndrzeja Anusza. Niżej nagrodzona praca i zdjęcia z uroczystości.

Finałowa gala konkursu - Opowieści rodzinne Finałowa gala konkursu - Opowieści rodzinne Finałowa gala konkursu - Opowieści rodzinne Finałowa gala konkursu - Opowieści rodzinne

 

Źródło: ursynów.waw.pl